RADALLE.com Finals Botniaring

Kausi huipentuu Botniaringillä huikeaan finaaliviikonloppuun.

Lauantaina ratkaistaan Suomen Mestaruus Drifting SM Pro sekä Drifting Pro luokissa, luvassa myös upeat RADALLE.com Babet sekä Show & Shine näyttelyautot. Lue tästä ohjeet miten voit ilmoittaa autosi mukaan näyttelyyn.

Sunnuntaina ajetaan Suomen nopeimman rata-autoluokan TimeAttackin R3 kilpailu ja iltapäivällä selviää Drifting Pro2-luokan loppusijoitukset.

RADALLE.com Botniaring Finals 19-20.9.2020

Alustava aikataulu

Järjestäjä pidättää oikeuden muutoksiin aikataulussa.

 

 

Ajettavat luokat                Drifting SM Pro ja Pro

Muut                                  Show & Shine, RADALLE.com Babes osakilpailu

 

 

 

Lauantai 19.9.2020

8:00               Kilpailutoimisto aukeaa
8:00               Kilpailukatsastus aukeaa
9:00               Ohjaajakokous SM Pro ja Pro
9:30               Vapaat harjoitukset SM Pro ja Pro
11:30             TAUKO
11:30             VIP Kyyditykset, rata vapaa harjoitteluun
12:15             Ohjaajakokous lajittelut SM Pro ja Pro
12:45             Lajittelut SM Pro ja Pro
14:15             Ohjaajakokous kaavio SM Pro ja Pro
15:00             Kuljettajaesittely
15:15             Kaavio SM Pro
17:00             Kaavio Pro
19:00             Palkintojen jako
19:00             Rata vapaa harjoitteluun

20:00             Rata sulkeutuu

 

 

 

Sunnuntai 20.9.2020

 

Alustava aikataulu

Järjestäjä pidättää oikeuden muutoksiin aikataulussa.

 

Ajettavat luokat                TimeAttack - Club, Modified ja Unlimited, Drifting Pro2

 

 

8:00               TimeAttack Kilpailutoimisto & katsastus aukeaa
10:30             Drifting ilmoittautuminen ja katsastus alkaa
9:30               TimeAttack Ohjaajakokous
10:00             TimeAttack Vapaat harjoitukset Club
10:10             Radan huoltotauko 5 min
10:15             TimeAttack Vapaat harjoitukset Modified
10:25             TimeAttack Vapaat harjoitukset Unlimited      
10:35             Radan huoltotauko 5 min
10:40             TimeAttack 1. Aika-ajot Club
10:55             Radan huoltotauko 5 min
11:00             TimeAttack 1.Aika-ajot Modified                    
11:15             TimeAttack 1. Aika-ajot Unlimited
11:30             Radan huoltotauko 5min
11:35             TimeAttack 2. Aika-ajot Club
11:50             Radan huoltotauko 5min
11:55             TimeAttack 2. Aika-ajot Modified
12:10             TimeAttack 2. Aika-ajot Unlimited
12:30             Drifting Ohjaajakokous Street ja Street Open
12:25             Radan huoltotauko 5min
12:30             TimeAttack Superlap Club
12:45             Radan huoltotauko 5min
12:50             TimeAttack Superlap Modified
13:05             TimeAttack Superlap Unlimited
13:45             Drifting harjoitukset Pro2
14:45             Drifting Ohjaajakokous Lajittelut Pro2
15:00             Palkintojenjako Timeattack, näyttelyautot, babes
15:15             Drifting lajittelut Pro2
16:15             Kuljettajaesittely radalla
16:30             Drifting Ohjaajakokous radalla
17:00             Drifting Kaavio Pro2          

19:00             Rata sulkeutuu

Drifting palkintojenjako radalla heti Pro2 kaavion valmistuttua.

Ennakkoon Livetosta: 

Sisäänpääsy lauantai 14,95€

Sisäänpääsy sunnuntai 9,95€

Koko viikonloppu 24,95€ (lauantai-sunnuntai)
 

 

Portilta:

Sisäänpääsy lauantai 20,00€

Sisäänpääsy sunnuntai 10,00€

Koko viikonloppu 30,00€ (lauantai-sunnuntai)
 

 

Alle 12-vuotiaat maksutta huoltajan seurassa.

Huom! Portilla vain käteismaksu!