RADALLE.com Botniaring SM

Lauantaina 19.9.2020 ajetaan kolmannet Drifting SM Pro, Pro ja Pro2 osakilpailut.

Luvassa myös upeat RADALLE.com Babet sekä Show & Shine näyttelyautot. Lue tästä ohjeet miten voit ilmoittaa autosi mukaan näyttelyyn.

Sunnuntaina 20.9.2020 ajetaan Suomen nopeimman rata-autoluokan TimeAttackin R3 kilpailu ja iltapäivällä runsaasti Osallistu Omalla Autolla vuoroja. 

 

 

 

Median edustajat - lähetäthän akkreditointi-pyynnön viimeistään torstaina 17.9.2020. Lisätietoa akkreditoinnista

RADALLE.com Botniaring SM 19-20.9.2020

 

Alustava aikataulu

Järjestäjä pidättää oikeuden muutoksiin aikataulussa.

 

Lauantai 19.9.2020

 

Ajettavat luokat     Drifting SM Pro, Pro ja Pro 2

 

Muut                     Show & Shine, RADALLE.com Babes osakilpailu

 

 

 

 

7:00-20:00        Kilpailutoimisto ja info avoinna

7:00                    Katsastus aukeaa

 

8:15                    Ohjaajakokous SM Pro, Pro ja Pro2
9:00                    Vapaat harjoitukset SM Pro, Pro ja Pro2

11:30-12:00       TAUKO
11:30-12:00       VIP Kyyditykset, rata vapaa harjoitteluun

12:00                 Ohjaajakokous lajittelut SM Pro, Pro ja Pro2
12:30                 Lajittelut SM Pro, Pro ja Pro2

15:00                 Kuljettajaesittely radalla
15:30                 Ohjaajakokous radalla Kaavio SM Pro, Pro ja Pro2
16:00                 Kaavio SM Pro
17:00                 Kaavio Pro2
18:00                 Kaavio Pro

19:00                 Palkintojen jako

20:00                 Rata sulkeutuu

 

 

 

 

 

 

 

Sunnuntai 20.9.2020

 

Alustava aikataulu

Järjestäjä pidättää oikeuden muutoksiin aikataulussa.

 

 

Ajettavat luokat                TimeAttack - Club, Modified ja Unlimited

 

 

 

9:00    TimeAttack Kilpailutoimisto & katsastus aukeaa

10:30   TimeAttack Ohjaajakokous

11:00 TimeAttack Vapaat harjoitukset Club 
11:10 Radan huoltotauko 5 min
11:15 TimeAttack Vapaat harjoitukset Modified
11:25 TimeAttack Vapaat harjoitukset Unlimited       
11:35 Radan huoltotauko 5 min


11:40 TimeAttack 1. Aika-ajot Club
11:55 Radan huoltotauko 5 min
12:00 TimeAttack 1.Aika-ajot Modified                     
12:15 TimeAttack 1. Aika-ajot Unlimited
12:30 Radan huoltotauko 5min
12:35 TimeAttack 2. Aika-ajot Club
12:50 Radan huoltotauko 5min
12:55 TimeAttack 2. Aika-ajot Modified
13:10 TimeAttack 2. Aika-ajot Unlimited
13:25 Radan huoltotauko 5min


13:30 TimeAttack Superlap Club
13:45 Radan huoltotauko 5min
13:50 TimeAttack Superlap Modified
14:05 TimeAttack Superlap Unlimited

 


14:40 Osallistu omalla autolla
15:00 Osallistu omalla autolla
15:20 Osallistu omalla autolla
15:40 Osallistu omalla autolla

 

16:00  Palkintojenjako TimeAttack

 

16:00 Osallistu omalla autolla  
16:20 Osallistu omalla autolla
16:40 Osallistu omalla autolla

17:00 Osallistu omalla autolla
17:20 Osallistu omalla autolla
17:40 Osallistu omalla autolla

18:00 Osallistu omalla autolla  
18:20 Osallistu omalla autolla
18:40 Osallistu omalla autolla

 

19:00 Rata sulkeutuu

RADALLE.com Botniaring SM 19-20.9.2020

 

Sisäänpääsylippuja rajattu määrä, ostamalla lipun ennakkoon varmistat sisäänpääsyn alueelle lauantaina ja sunnuntaina.

 

Ennakkoon Livetosta: 

Alue 1 lauantaina ja sunnuntaina (sisältää pääsyn varikolle ja katsomoon, Alue 1:n sisällä ravintolapalvelut)  31,50

Alue 1 lauantaina (sisältää pääsyn varikolle ja katsomoon, Alue 1:n sisällä ravintolapalvelut)  23,90

 

Alue 2 lauantaina ja sunnuntaina (sijaitsee radan ulkopuolella, ei pääsyä varikolle eikä ravintolaan) 19,50

Alue 2 lauantaina (sijaitsee radan ulkopuolella, ei pääsyä varikolle eikä ravintolaan) 15,00

 

Sunnuntai ennakkolippu 10,00

 

Ratamaksu Su 50,00 (HUOM! Ratamaksu ei sisällä sisäänpääsylippua alueelle)

 

Portilta:

Sisäänpääsylippuja rajattu määrä, ostamalla lipun ennakkoon varmistat sisäänpääsyn alueelle lauantaina ja sunnuntaina.

Alue 1 lauantaina (sisältää pääsyn varikolle ja katsomoon, Alue 1:n sisällä ravintolapalvelut)  30,00

Alue 2 lauantaina (sijaitsee radan ulkopuolella, ei pääsyä varikolle eikä ravintolaan) 20,00

 

Sunnuntai 15,00

 

 

Alle 12-vuotiaat maksutta huoltajan seurassa. Tapahtuma on ajoittain hyvin meluisa, kuulosuojainten käyttöä suositellaan.